FAQ – najczęściej zadawane pytania

Masz pytanie? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania poniżej.

Pytania o proces laboratoryjny

Skąd mogę mieć pewność, że mój portret powstał właśnie z mojego DNA?

Jesteśmy bardzo dumni z zapewnienia autentyczności każdego portretu DNA, który tworzymy. W naszym laboratorium stosujemy bezpieczne metody śledzenia oraz rygorystyczne procedury weryfikacji każdej próbki, którą otrzymujemy. Dodatkowo – jako dowód autentyczności – do każdego portretu dołączamy obraz fizycznej formy skanu materiału genetycznego, przed oczyszczeniem i optymalizacją.

Czy przechowujecie moje DNA?

Nie. Każda próbka jest według procedur niszczona w laboratorium natychmiast po realizacji zamówienia. Jest to obowiązkowym krokiem procesu, który potwierdzamy certyfikatem utylizacji próbki. Otrzymasz go razem ze swoim portretem.

Czy jesteście w stanie zapewnić bezpieczeństwo i zachowanie prywatności moich danych?

W DNA Art prywatność i bezpieczeństwo to dla nas kluczowe priorytety. Stosujemy procedury operacyjne zgodne z procedurami w akredytowanych laboratoriach – a nasza polityka prywatności zakłada posługiwanie się nie imieniem i nazwiskiem, a specjalnie nadanym, zakodowanym numerem identyfikacyjnym oraz inicjałami. Po wykonaniu portretu każdy z klientów otrzymuje od nas certyfikat z gwarancją utylizacji próbki.

Czy każdy portret jest naprawdę unikalny i jedyny na świecie?

Tak. Stosowana przez nas, opatentowana technologia laboratoryjna pozwala na wyizolowanie, a następnie cyfrową wizualizację kodu genetycznego, unikatowego dla każdej osoby na świecie. Żadne dwa portrety DNA nigdy nie będą takie same. Właśnie w tym wyjątkowym, indywidualnym kodzie kryje się prawda o każdym z nas!

Jak szybko po pobraniu próbki muszę dostarczyć ją do laboratorium?

Materiał genetyczny w próbce jest zdolny do oceny tylko przez 72 h od momentu pobrania. Dlatego odeślij ją do naszego laboratorium za pośrednictwem INPOST (szczegółowe instrukcje dołączamy do pakietu startowego) tak szybko, jak to możliwe. W przypadku wydłużenia tego czasu materiał genetyczny może być niezdolny do wyizolowania – a tym samym, do realizacji portretu DNA.

W jaki sposób pobrać materiał genetyczny do realizacji portretu?

Pobranie materiału genetycznego jest szybkie, łatwe i bezbolesne. Przy pomocy 2 wymazówek (sterylnych patyczków zakończonych bawełnianą końcówką) należy przez 1 minutę pocierać wewnętrzną stronę każdego policzków, a następnie zabezpieczyć próbki i przesłać je do laboratorium. Szczegółową instrukcję znajdziesz w zestawie do pobrania próbki lub tutaj <LINK DO SZCZEGÓŁOWEJ INSTRUKCJI>
Pytania techniczne

Czy mogę kupić portret DNA na prezent?

Tak. Portret DNA to doskonały pomysł na prezent, przeznaczony na najbardziej wyjątkowe okazje. Narodziny dziecka, chrzciny, śluby czy rocznice – możesz być pewien, że tak oryginalnej i indywidualnej pamiątki na całe życie nikt przed Tobą jeszcze nie podarował!

Czy portret DNA wymaga jakiejś dodatkowej oprawy, czy jest gotowy do powieszenia na ścianie?

Płótno portretu nabijane jest na szeroką ramę z bokami zadrukowanymi kolorem – dlatego nie wymaga obramowania i elegancko prezentuje się i bez niego. Jednak, jeśli zależy Ci na dodatkowym wyeksponowaniu portretu, możesz oprawić go w dowolną ramę we własnym zakresie.

Czy jest możliwość wysyłki portretu poza teren Polski?

Wszelkie przypadki wysyłki poza teren Polski uzgadniane są indywidualnie. W tym celu prosimy o kontakt przed zamówieniem pod adresem orders@dnaart.pl

Ile wynosi koszt wysyłki i jaki jest czas dostawy?

Koszt przesyłki portretu jest wliczony w koszt zakupu i wynosi 48h. Przesyłki realizowane są przy pomocy usług DPD. Jeśli portret był kupowany stacjonarnie, możliwy jest też odbiór osobisty w salonie Goldenmark.

Jak długo trwa proces realizacji portretu DNA?

Proces realizacji portretu od momentu potwierdzenia przez nas otrzymania próbki nadającej się do wyizolowania materiału genetycznego do dostarczenia gotowego nadruku na płótnie trwa do 28 dni roboczych. Im szybciej odeślesz nam swój zestaw do pobrania próbki DNA, tym szybciej będziemy mogli zacząć pracę nad realizacją Twojego portretu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Napisz do nas lub zadzwoń – wspólnie na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Napisz

We wszelkich sprawach związanych 
z zamówieniami, skontaktuj się pod adresem:

Zadzwoń

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również telefonicznie, pod numerem:

Infolinia: 801 000 478

Spotkajmy się

Masz ochotę nas odwiedzić? Nasze laboratoria znajdują się pod adresem:

Al. Prymasa Tysiąclecia 79A
01-242 Warszawa