Fundacja Badań i Rozwoju Nauki

Naukowy filar projektu DNA Art.

Zamów portret DNA
Fundacja Badań i Rozwoju Nauki – Goldenmark

Kto stoi za DNA Art?

To Ty jesteś twórcą i głównym bohaterem Twojego portretu DNA. Jednak jego wizualizacja nie byłaby możliwa bez nauki – za którą stoi zespół Fundacji Badań i Rozwoju Nauki.

Tworzą go wielokrotnie nagradzani i wyróżniani eksperci: lekarze, biotechnolodzy, chemicy, biolodzy, inżynierowie oraz technicy laboratoryjni i konsultanci medyczni.

Partnerem projektu jest Goldenmark – firma, która od ponad dekady dostarcza swoim klientom produkty oparte na jednym fundamencie, jakim są wartości dla pokoleń. Złoto, srebro, kamienie szlachetne czy sztuka to nie tylko bezpieczne dobra trwałe i wyjątkowe piękno. To również kapitał, którym możemy cieszyć się i dzielić z najbliższymi już dziś i zachować w przyszłości.

Filip Fertner Prezes Fundacji Badań i Rozwoju Nauki

Senior executive z dużym doświadczeniem. Naturalny lider z motywacyjnym stylem zarządzania. Ekspert w efektywnym zarządzaniu pod kątem kosztów działania, budowania i kierowania zespołami.

Profil zawodowy Fundacja Badań i Rozwoju Nauki
Michał Wszoła dr hab. med.

Lekarz chirurgii i transplantologii, naukowiec – wizjoner, przewodniczący zespołu naukowego prowadzącego nowatorskie badania poszukujące rozwiązań medycznych na skalę światową.

Profil zawodowy Fundacja Badań i Rozwoju Nauki
Wojciech Kaźmierczak Prezes zarządu Goldenmark

Twórca i lider firm oraz marek związanych z branżą IT, ale przede wszystkim metalami i kamieniami lokacyjnymi. Obecnie z powodzeniem prowadzi i rozwija markę Goldenmark – Wartości dla pokoleń.

Profil zawodowy Goldenmark

Jesteś sztuką. Jesteś nauką.

Pokaż swoją wyjątkowość i uświetnij wnętrze, w którym wszyscy Cię zobaczą

Postęp i rozwój technologiczny świata

Poprzez DNA Art wspierasz rewolucję w nauce

Głównym projektem naukowców z Fundacji Rozwoju Badań i Nauki jest praca nad bioniczną trzustką 3D, która zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy typu I w Polsce i na świecie.

Leczenie cukrzycy typu I

Dzięki żywemu i w pełni funkcjonalnemu wydrukowi bionicznemu 3D, możliwy będzie przeszczep żywego organu „szytego na miarę” i wyleczenie z choroby obecnie nieuleczalnej.

Pozyskiwanie funduszy na badania

Fundacja dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z DNA Art – nie tylko po to, by popularyzować i promować naukę, ale również w celu pozyskania funduszy na prowadzenie dalszych badań.

Twój bezpośredni wpływ

30% dochodu z każdego zamówionego portretu przeznaczane jest na prace fundacji nad projektem bionicznej trzustki 3D – sposobem wyleczenia z cukrzycy typu I.

„Portret DNA to więcej niż nieszablonowy sposób wyrażenia siebie przy pomocy najnowszych osiągnięć technologii medycznej. 
To bezpośrednie wsparcie nauki w ratowaniu ludzkiego życia.”

Filip Fertner Prezes Fundacji Badań i Rozwoju Nauki
five stars icon

Czuję się zaszczycony, mogąc brać udział w projekcie Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, realizowanym wspólnie z Goldenmark. DNAArt to dla mnie fantastyczny przykład spotkania nauki ze sztuką. Obraz stworzony na podstawie mojego materiału genetycznego. To dosłownie niepowtarzalne dzieło sztuki.

Maciej Łysiak
five stars icon

To, co dzieje się przy powstaniu bionicznej trzustki, jest czymś niesamowitym. Mam nadzieję, że być może lada moment cały świat będzie podziwiał tych, którzy pracują nad innowacyjnymi działaniami na rzecz leczenia cukrzycy.

Jurek Owsiak
five stars icon

Czym jest dla nas projekt DNAArt? Dzięki autorskiemu know-how, naukowcy z Fundacji wizualizują DNA, tworząc artystyczne, jedyne w swoim rodzaju portrety – najbardziej wyjątkową i niepowtarzalną formę sztuki. W ten sposób starają się pozyskać fundusze, aby kontynuować badania nad 3D bioniczną trzustką. Wierzymy, że już wkrótce dzięki organowi z drukarki 3D odmieni się życie pacjentów na całym świecie.

prof. Michał Wszoła
Prezent doskonały

A może ktoś jest dla Ciebie szczególnie ważny?

Portret DNA to doskonały pomysł na prezent przeznaczony na najbardziej wyjątkowe okazje. Narodziny dziecka, chrzciny, śluby czy rocznice – możesz być pewien, że tak oryginalnej i indywidualnej pamiątki na całe życie jeszcze nikt przed Tobą nie podarował!

Narodziny dziecka

DNA Art to świetny pomysł z okazji świętowania narodzin dziecka. Po latach będzie mogło wykonać kolejną próbę – i przekonać się, jak środowisko życia wpłynęło na zmiany w jego genetycznym portrecie.

Śluby i rocznice

Czy można podarować małżonkom bardziej indywidualny i oryginalny prezent, niż ich dopełniające się portrety DNA? A nuż okaże się, że również ekspresja genów szczęścia jest u nich zbliżona!

Jubileusze

Okazje godne świętowania w najlepszym stylu zdarzają się nie tylko w rodzinie. Niech portrety DNA założycieli uświetnią jubileusz spółki, odważną inwestycję lub sukces rynkowy.

Jesteś sztuką. Jesteś nauką.

Pokaż swoją wyjątkowość i uświetnij wnętrze, w którym wszyscy Cię zobaczą

FAQ

Zobacz najczęściej zadawane pytania o DNA Art i odpowiedzi. Jak możemy Ci pomóc?

Zobacz wszystkie

Ile wynosi koszt wysyłki i jaki jest czas dostawy?

Koszt przesyłki portretu jest wliczony w koszt zakupu i wynosi 48h. Przesyłki realizowane są przy pomocy usług DPD. Jeśli portret był kupowany stacjonarnie, możliwy jest też odbiór osobisty w salonie Goldenmark.

Jak długo trwa proces realizacji portretu DNA?

Proces realizacji portretu od momentu potwierdzenia przez nas otrzymania próbki nadającej się do wyizolowania materiału genetycznego do dostarczenia gotowego nadruku na płótnie trwa do 28 dni roboczych. Im szybciej odeślesz nam swój zestaw do pobrania próbki DNA, tym szybciej będziemy mogli zacząć pracę nad realizacją Twojego portretu.

W jaki sposób pobrać materiał genetyczny do realizacji portretu?

Pobranie materiału genetycznego jest szybkie, łatwe i bezbolesne. Przy pomocy 2 wymazówek (sterylnych patyczków zakończonych bawełnianą końcówką) należy przez 1 minutę pocierać wewnętrzną stronę każdego policzków, a następnie zabezpieczyć próbki i przesłać je do laboratorium. Szczegółową instrukcję znajdziesz w zestawie do pobrania próbki lub tutaj <LINK DO SZCZEGÓŁOWEJ INSTRUKCJI>