Sztuka bycia sobą dziełem sztuki

Portret DNA – obraz genów reprezentatywnych dla Twoich cech charakteru i najbardziej unikalna i spersonalizowana forma sztuki na świecie.

Zamów portret DNA
Interpretacja portretu

Co mówi o Tobie Twój portret DNA?

Dzięki zastosowanej technologii laboratoryjnej obrazujemy miejsca ekspresji genów CSE1L, FOXO3 oraz NRG1 – skorelowanych kolejno ze szczęściem, inteligencją i kreatywnością. Zobacz, jak interpretować informacje, które kodują.

Moc sygnału

Wizualizuje intensywność ekspresji (czyli siły wyrazu) genów. Im jaśniej, tym więcej materiału genetycznego.

Ilość ścieżek

15 ścieżek widocznych na portrecie wynika z technicznych uwarunkowań aparatury badawczej, którą dobrali w do izolacji genów naukowcy.

Natężenie sygnału

Im bliżej siebie są prążki, tym silniejszy (bardziej dominujący) jest gen odpowiedzialny za daną cechę.

Marker wzorcowy

2 skrajne ścieżki to wzorzec zawierający mieszaninę fragmentów DNA o określonej długości. Są takie same na każdym portrecie.

4 kroki do portretu

Jak powstaje DNA Art?

Przekonaj się, jak niewiele dzieli Cię od najbardziej unikatowego dzieła sztuki na świecie.

01. Krok pierwszy
Wybierasz

W konfiguratorze sklepu online lub w jednej z placówek Goldenmark wybierz rozmiar oraz wersję kolorystyczną portretu DNA, która najbardziej Ci się podoba – i która najlepiej będzie pasować do charakteru wnętrza, w którym go powiesisz.

02. Krok drugi
Pobierasz

Dostaniesz od nas (osobiście lub wysyłkowo) zestaw do pobrania próbki DNA. Postępuj zgodnie z instrukcją i odeślij (lub przekaż) ją do naszego laboratorium tak szybko, jak to możliwe. Cała procedura jest w 100% bezpieczna, bezbolesna i łatwa – a w dodatku trwa tylko 10 minut!

03. Krok trzeci
Laboratorium

Tuż po odebraniu przesyłki zaczynamy analizę Twojego materiału genetycznego. Uwalniamy go z komórki, a potem izolujemy i mnożymy geny, którym chcemy się przyjrzeć. Następnie tniemy je na krótsze fragmenty, by łatwiej je zwizualizować – i zapisujemy obraz laboratoryjny cyfrowo. Tak opracowanemu portretowi nadajemy wybrane przez Ciebie barwy – i już! Wystarczy już tylko przenieść go na płótno.

04. Krok czwarty
Podziwiasz

Po spotkaniu nauki (laboratoryjnej pracy) ze sztuką (Twoim unikatowym materiałem DNA oraz wybraną przez Ciebie aranżacją wizualną), przekazujemy gotowy portret DNA w Twoje ręce. Ciesz się nim, analizuj i podziwiaj go w gronie bliskich w domu, gabinecie… lub gdziekolwiek zechcesz.

Masz 10 minut?

Pobieranie próbki DNA

Pobieranie próbki DNA nie wymaga ani laboratoryjnych warunków, ani specjalistycznych umiejętności.

Proste

Pobieranie materiału genetycznego polega na pocieraniu bawełnianą końcówką sterylnego patyczka po wewnętrznej stronie policzka.

Bezpieczne

Procedura nie narusza ciągłości tkanek, nie powoduje dyskomfortu ani bólu. Można przeprowadzić ją nawet dziecku.

Szybkie

Od otwarcia zestawu i podpisania próbki, do zamknięcia jej z powrotem w wysyłkowej kopercie nie mija więcej niż 10 minut.

Pobieranie próbki

Szczegółowa instrukcja

Tę samą instrukcję znajdziesz w swoim zestawie do pobrania próbki.

Pamiętaj: materiał genetyczny jest zdolny do oceny tylko przez 72 h od momentu pobrania próbki. Zestaw dla jednej osoby zawiera dwie wymazówki, tj. dwie pałeczki zakończone bawełnianym aplikatorem.

1

Przed pobraniem

Godzinę przed pobraniem wymazów wstrzymaj się od spożywania posiłków, płynów, leków, oraz mycia zębów 
i palenia papierosów. Podpowiadamy, że najlepiej jest pobierać wymaz na czczo, jedynie po przepłukaniu jamy ustnej czystą wodą.

2

Pobranie próbki

1. Dokładnie umyj ręce wodą z mydłem.
2. Podpisz probówki z wymazówkami swoim numerem zamówienia oraz pierwszymi literami imienia i nazwiska.
3. Wyjmij pierwszą wymazówkę z probówki, chwytając za koniec niezakończony bawełnianą główką.

UWAGA: Wymazówka po wyjęciu nie może mieć kontaktu z niczym innym niż Twoja jama ustna. Każde zanieczyszczenie uniemożliwi prawidłowe przeprowadzenie analizy oraz wykonanie portretu DNA.

4. Pobierz wymaz wkładając wymazówkę do ust i pocierając przez 1 minutę całą wewnętrzną stronę jednego policzka. Przesuwaj wymazówkę w górę i w dół, jednocześnie obracają pałeczkę. Dla ułatwienia: nastaw minutnik.

UWAGA: Samo poślinienie bawełnianej główki będzie niewystarczające.

5. Nie dotykając bawełnianej główki, odczekaj 2 minuty aż pałeczka wyschnie i umieść ją w probówce.
6. Wyjmij drugą wymazówkę z próbówki i powtórz pobranie wymazu po wewnętrznej stronie drugiego policzka.
7. Nie dotykając bawełnianej główki, odczekaj 2 minuty aż pałeczka wyschnie i umieść ją w probówce.

3

Po pobraniu

Probówki wraz z wypełnionym formularzem zamówienia włóż do koperty zwrotnej i dokładnie zaklej. Tak zabezpieczony materiał przekaż doradcy salonu Goldenmark lub wyślij do naszego laboratorium za pośrednictwem kuriera lub paczkomatu Inpost.

paper plane
Certyfikat autentyczności portretu

Gwarancja autentyczności i bezpieczeństwa

Stosowana przez nas opatentowana technologia laboratoryjna pozwala na wyizolowanie, a następnie cyfrową wizualizację kodu genetycznego, unikatowego dla każdej osoby na świecie. Żadne dwa portrety DNA nigdy nie będą takie same.

Po wykonaniu portretu otrzymasz od nas certyfikat autentyczności portretu DNA oraz gwarancję utylizacji próbki.

Fizyczna forma skanu

Tak wygląda obraz materiału genetycznego po izolacji, namnożeniu i pocięciu.

Skan po optymalizacji

Tak wygląda portret DNA po oczyszczeniu skanu z szumów 
i optymalizacji cyfrowej wizualizacji.

Fizyczna forma skanu – INPUT

Skan po oczyszczeniu i optymalizacji

Jesteś sztuką. Jesteś nauką.

Pokaż swoją wyjątkowość i uświetnij wnętrze, w którym wszyscy Cię zobaczą

Jak może wyglądać Twój DNA Art?

Wybierz swoją wersję portretu spośród 12 opcji kolorystycznych – i dopasuj go do siebie w każdym calu.

five stars icon

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat."

Name Surname Position, Company name
five stars icon

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat."

Name Surname Position, Company name
five stars icon

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat."

Name Surname Position, Company name

Zainspiruj się portretami znanych osobistości

Zainspiruj się portretami znanych osób. Zobacz, kto zdecydował się na przelanie swojego niepowtarzalnego kodu genetycznego na płótno w sposób, którego nigdy dotąd nie umożliwiały malarstwo czy fotografia.

Prezent doskonały

A może ktoś jest dla Ciebie szczególnie ważny?

Portret DNA to doskonały pomysł na prezent przeznaczony na najbardziej wyjątkowe okazje. Narodziny dziecka, chrzciny, śluby czy rocznice – możesz być pewien, że tak oryginalnej i indywidualnej pamiątki na całe życie jeszcze nikt przed Tobą nie podarował!

Narodziny dziecka

DNA Art to świetny pomysł z okazji świętowania narodzin dziecka. Po latach będzie mogło wykonać kolejną próbę – i przekonać się, jak środowisko życia wpłynęło na zmiany w jego genetycznym portrecie.

Śluby i rocznice

Czy można podarować małżonkom bardziej indywidualny i oryginalny prezent, niż ich dopełniające się portrety DNA? A nuż okaże się, że również ekspresja genów szczęścia jest u nich zbliżona!

Jubileusze

Okazje godne świętowania w najlepszym stylu zdarzają się nie tylko w rodzinie. Niech portrety DNA założycieli uświetnią jubileusz spółki, odważną inwestycję lub sukces rynkowy.

Jesteś sztuką. Jesteś nauką.

Pokaż swoją wyjątkowość i uświetnij wnętrze, w którym wszyscy Cię zobaczą

FAQ

Zobacz najczęściej zadawane pytania o DNA Art i odpowiedzi. Jak możemy Ci pomóc?

Zobacz wszystkie

Ile wynosi koszt wysyłki i jaki jest czas dostawy?

Koszt przesyłki portretu jest wliczony w koszt zakupu i wynosi 48h. Przesyłki realizowane są przy pomocy usług DPD. Jeśli portret był kupowany stacjonarnie, możliwy jest też odbiór osobisty w salonie Goldenmark.

Jak długo trwa proces realizacji portretu DNA?

Proces realizacji portretu od momentu potwierdzenia przez nas otrzymania próbki nadającej się do wyizolowania materiału genetycznego do dostarczenia gotowego nadruku na płótnie trwa do 28 dni roboczych. Im szybciej odeślesz nam swój zestaw do pobrania próbki DNA, tym szybciej będziemy mogli zacząć pracę nad realizacją Twojego portretu.

W jaki sposób pobrać materiał genetyczny do realizacji portretu?

Pobranie materiału genetycznego jest szybkie, łatwe i bezbolesne. Przy pomocy 2 wymazówek (sterylnych patyczków zakończonych bawełnianą końcówką) należy przez 1 minutę pocierać wewnętrzną stronę każdego policzków, a następnie zabezpieczyć próbki i przesłać je do laboratorium. Szczegółową instrukcję znajdziesz w zestawie do pobrania próbki lub tutaj <LINK DO SZCZEGÓŁOWEJ INSTRUKCJI>